logo
  • Adres:
    Wyszków, ul. Białostocka 90
  • Telefon:
    502 289 610
  • Telefon:
    516 060 703

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Automatyczne skrzynie biegów to złożone, wysoce precyzyjne urządzenia.
Niezbędnym warunkiem ich prawidłowego działania jest systematyczna wymiana oleju. Przy czym w tym wypadku bardzo ważna jest metoda wymiany oleju.

Automatyczna skrzynia biegów wymaga wymianu całego oleju w układzie. Dlatego tradycyjna metoda grawitacyjna (statyczna) nie jest odpowiednia, gdyż w tym wypadku wymianie ulega ok 60% płynu.

Całkowitego zastąpienie starego oleju w nowym w automatycznej skrzyni biegów możliwe jest dzięki dzięki specjalnemu urządzeniu, które podczas pracy silnika i skrzyni sukcesywnie wypycha stary olej i wtłacza nowy aż do całkowitej wymiany.

Wymiana całego oleju na nowy w prawidłowo działającej (a więc nie uszkodzonej) skrzyni powoduje wzrost płynności działania skrzyni i zwiększony komfort prowadzenia samochodu. Objawy takie jak szarpanie, opóźnienia przy przełączaniu biegów mogą sygnalizować zużycie oleju. Zlekceważenie tych sygnałów może prowadzić do bardzo kosztownej awarii skrzyni biegów.

AUTOMAT-Dynamiczna-wymiana-oleju

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów powinna mieć miejsce nie rzadziej niż co 50 000 km. Nawet producenci, którzy wcześniej reklamowali swoje skrzynie jak life-time (Mercedes) obecnie wycofują się z tych deklaracji i sugerują również regularną wymianę oleju.

W naszym zakładzie oferujemy kompleksową wymianę oleju w automatycznych skrzyniach różnych typów (m.in. CVT, DSG, Multitronic). Zapraszamy do nas klientów, którzy przejechali na niewymienianym oleju 50 000 km.

W przypadku zakupu używanego auta, w którym nie mamy pewności co do faktycznego przebiegu, taka operacja to konieczność! Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć – to dużo tańsze, szybsze rozwiązanie!